Заходи в рамках місячника бібліотечних справ в Йорданештській ЗОШ №2 (ЖОВТЕНЬ 2018)

Традиційно, з 30 вересня, коли святкується Всеукраїнськаий день бібліотек, в  Йорданештській ЗОШ №2 бібліотекарем школи проводиться  місячник бібліотечних справ. Мета місячника – підтримка читання  та широке використання літератури  у вихованні підростаючого покоління.

Як зазначила Мамоля О.С.  - бібліотекар школи, хоч ХХІ століття манить нас все новими і новими дивами техніки,  хоч Інтернет стає хлібом насущним сучасної молоді,  проте книга  не  втрачає своєї цінності.       В рамках місячника заплановані  найрізноманітніші  заходи, які мають за мету привернути увагу  учнівської молоді до друкованого слова, виховувати  у них читацьку культуру.

Розпочався місячник гарною виставкою малюнків героїв казок ( 1-5кл.) та героїв вивчених творів (6-8 кл.). Читачі бібліотеки постаралися на славу, різноманіття дитячих малюнків здивувало всіх.

В 7-му класі проведений бібліотечний урок на тему " Книго, слава й честь тобі і тим, що тебе написали!". Бібліотекар та учні постаралися донести до присутніх, що книга - це сонце науки, криниця з якою мають змоги " черпати воду "всі, вона - друг, який ніколи не зрадить, це глибина думки, це оаза мудрості, яку не спроможна закреслити історія, яку ніколи не зможе знищити спам чи вірус.

Думаємо, що проведений урок запалить в учнів читацький інтерес і в подальшому книги стануть їм справжніми і надійними друзями.

Вже роками увійшло в традицію, що до Всесвітнього дня бібліотек у школі організовується акція "Подаруй бібліотеці книгу". І цього року кожен клас поповнив «скарбничку знань» новими надходженнями,  які з радістю перелистали цілими днями, аналізуючи, яку книжку першу прочитати, чия інтересніша.

Книга завжди була і лишатиметься вічним джерелом знань. Треба цінувати книгу, бо ні інтернет, ні будь яка сучасна техніка не замінить прочитаної  від душі сторінку з книги.

21 лютого – Міжнародний день рідної мови (важливо знати)

У всьому світі відзначають міжнародний день рідної мови.

Чому мови- це важливо?

Тому що мова- це унікальна культура спадщина кожної окремої національності на планеті.Чим багатша наша культура спадщина- тим краще для всіх.

Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях.

Недарма говориться, що без усякої іншої науки ще можна обійтися,а без знання рідної мови обійтися не можна.

І це справді так. Людина, яка не хоче знати рідної мови, руйнує те, що повинно стати фундаментом її особистості.

Саме ми, заради прийдешніх поколінь, повинні зберігати і шанувати мову, як це робили наші славні предки.

Зараз у світі люди говорять на 6000 мов, і приблизно половина з них під загрозою зникнення.

Відомо, що в Україні є три дати, пов’язані з мовою і писемністю. Це, зокрема, День української писемності та мови, який відзначаються 9 листопада у дене ушанування пам’яті Преподобного Нестора – Літописця, День слов’янської писемності і культури-24 травня на честь святих Кирила та Мефодія і 21 лютого – Міжнародний День рідної мови.

Близько 370 мільйонів людей є представниками корінних народів і їхні мови складають більшість з приблизно 6 тисяч живих мов на землі. 40 відсотків людей у всьому світі не мають доступу до освіти мовою, якою вони спілкуються чи яку розуміють.

«  Квітень 2024  »