Заходи в рамках місячника бібліотечних справ в Йорданештській ЗОШ №2 (ЖОВТЕНЬ 2018)
Традиційно, з 30 вересня, коли святкується Всеукраїнськаий день бібліотек, в Йорданештській ЗОШ №2 бібліотекарем школи проводиться місячник бібліотечних справ. Мета місячника – підтримка читання та широке використання літератури у вихованні підростаючого покоління.
Як зазначила Мамоля О.С. - бібліотекар школи, хоч ХХІ століття манить нас все новими і новими дивами техніки, хоч Інтернет стає хлібом насущним сучасної молоді, проте книга не втрачає своєї цінності. В рамках місячника заплановані найрізноманітніші заходи, які мають за мету привернути увагу учнівської молоді до друкованого слова, виховувати у них читацьку культуру.
Розпочався місячник гарною виставкою малюнків героїв казок ( 1-5кл.) та героїв вивчених творів (6-8 кл.). Читачі бібліотеки постаралися на славу, різноманіття дитячих малюнків здивувало всіх.
В 7-му класі проведений бібліотечний урок на тему " Книго, слава й честь тобі і тим, що тебе написали!". Бібліотекар та учні постаралися донести до присутніх, що книга - це сонце науки, криниця з якою мають змоги " черпати воду "всі, вона - друг, який ніколи не зрадить, це глибина думки, це оаза мудрості, яку не спроможна закреслити історія, яку ніколи не зможе знищити спам чи вірус.
Думаємо, що проведений урок запалить в учнів читацький інтерес і в подальшому книги стануть їм справжніми і надійними друзями.
Вже роками увійшло в традицію, що до Всесвітнього дня бібліотек у школі організовується акція "Подаруй бібліотеці книгу". І цього року кожен клас поповнив «скарбничку знань» новими надходженнями, які з радістю перелистали цілими днями, аналізуючи, яку книжку першу прочитати, чия інтересніша.
Книга завжди була і лишатиметься вічним джерелом знань. Треба цінувати книгу, бо ні інтернет, ні будь яка сучасна техніка не замінить прочитаної від душі сторінку з книги.
21 лютого – Міжнародний день рідної мови (важливо знати)
У всьому світі відзначають міжнародний день рідної мови.
Чому мови- це важливо?
Тому що мова- це унікальна культура спадщина кожної окремої національності на планеті.Чим багатша наша культура спадщина- тим краще для всіх.
Мова – духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях.
Недарма говориться, що без усякої іншої науки ще можна обійтися,а без знання рідної мови обійтися не можна.
І це справді так. Людина, яка не хоче знати рідної мови, руйнує те, що повинно стати фундаментом її особистості.
Саме ми, заради прийдешніх поколінь, повинні зберігати і шанувати мову, як це робили наші славні предки.
Зараз у світі люди говорять на 6000 мов, і приблизно половина з них під загрозою зникнення.
Відомо, що в Україні є три дати, пов’язані з мовою і писемністю. Це, зокрема, День української писемності та мови, який відзначаються 9 листопада у дене ушанування пам’яті Преподобного Нестора – Літописця, День слов’янської писемності і культури-24 травня на честь святих Кирила та Мефодія і 21 лютого – Міжнародний День рідної мови.
Близько 370 мільйонів людей є представниками корінних народів і їхні мови складають більшість з приблизно 6 тисяч живих мов на землі. 40 відсотків людей у всьому світі не мають доступу до освіти мовою, якою вони спілкуються чи яку розуміють.