Андріївські вечорниці в рамках фестивалю "Чисті роси"

аНДРІЇВСЬКІ ВЕЧОРНИЦІ

«Ой Андрію, Андрію, даруй нам надію!» - гучно лунало 13 грудня з вуст йорданештських дівчат, учасниць Андріївських вечорниць.

Пройшло це святкове календарно-обрядове дійство у Йорданештській ЗОШ №2 в рамках районного фестивалю "Чисті роси". Організаторами були вчителька української мови Гушулей Родіка Василівна, педагог -організатор школи та учні 7-9 класів.

Прийняла вечорниці дбайлива господиня Бойку Корина учениця 9-го класу та її вправна дочка Маруся (Бойку Каталіна) учениця 9-го класу. Як і годиться, першими до оселі завітали дівчата із дзвінкими піснями. Очікуючи парубків вони беруться до роботи. Усім процесом керує досвідчена господиня.

Не забули дівчата й про ворожіння, які перейняли від своїх бабусь та матерів: на свічку , з шкаралупами яєць, з пшеницею, та з розв'язаним поясом.

З гучними та веселими піснями на вечорниці завітали й парубки, які принесли неабияку радість дівчатам. Як дівчата, так й хлопці довели свій артистизм і вміння співати народні пісні.

На кінець свята дбайлива господиня пригостила всіх учасників і гостей пампушками. А Андріївські вечорниці вдалися на славу і лишаться на довго у спогадах учнів.

Переглядів: 268 | Додав: Maria | Рейтинг: 0.0/0
«  Грудень 2017  »