Незвичайна місія звичайного вчителя
Більшість людей улаштована так, що все життя прагнуть пізнавати, учитися, відкривати й розвивати в собі нові й нові якості, можливості й здатності. Це можна сміло сказати й про вчителя, педагога-організатора Йорданештської ЗОШ №2, колегу й просто дбайливу маму – Опаіць Марію Іванівну. Осягаючи різні дисципліни й досягаючи усе більше високих щаблів у своєму розвитку, вона заражає своїм прикладом, захоплює своїм неабияким умінням і майстерністю. Марія Іванівна легко вміє передати свої знання іншим, пояснити незрозуміле, знайти ключ до здібностей кожного учня. Це добра, щира, справедлива людина, яка усі свої сили, знання і час віддає учням та роботі. Мабуть її результати в ролі вчителя та педагога-організатора є ще одним доказом того, що це дійсно творча, енергійна та відповідальна людина.
Вчителька приділяє багато уваги позакласній роботі, та заходам у рамках тижня румунської мови і літератури проводить вікторини, ярмарки, спільні з учнями творчі конкурси, флеш моби, викликаючи в учнів стійкий пізнавальний інтерес до роботи.
На протязі шести місяців співпрацює з сайтом «Освіта ua.» та з журналом «Відкритий урок: розробки, технології, досвід". Всі її матеріали були надруковані в даному журналі та на сайті , а днями один з матеріалів був вибраний як "найкращий", за що і нагороджена дипломом-відзнакою та на персональний домашній адрес була надіслана рецензія на матеріал, підписана головним редактором Олегом Івановим.
Ще її учні займають призові місця у творчих конкурсах (на кращу поезію, літературний твір, малюнок, шкільну газету, творчий проект, тематичну композицію). У 2013-2014 н.р. була керівником обласного проекту «Школа сприяння здоров'ю», лауреатом Всеукраїнського конкурсу шкільної газети, керівником районних конкурсів «Байт», гуманітарний конкурс «Мирний космос», «Космічні фантазії», районного етапу форуму «До оберегів відродження" в напрямі "етнографічне краєзнавство" ", «ХІІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості», «Зоологічна галерея» , «Юний дослідник». Взяла участь у районному конкурсі «Ми чуємо тебе Кобзарю, крізь століття» організований райкомом профспілки з власною збіркою «Моя душа до Тараса лине».
Як педагог-організатор та голова ПК, Опаіць М.І., велику увагу приділяє створенню дружнього та згуртованого колективу, разом з учнями проводить роботу по вивченню культури рідного краю, хто б не звернувся, з різними проханнями, допомагає всім, встигає все. Тому вона не просто вчитель, а Учитель з великої літери.
Заступник ЗНВР Йорданештської ЗОШ №2
Кирчу О.Д
|