Мої статті [12]

«Улюблені герої казок»

Тема уроку: Улюблені герої казок.

Мета:

Ø виховувати у дітей моральні якості на прикладі казок;

Ø збагатити знання учнів усною народною творчістю;

Ø розвивати  уважність та спостережливість;

Ø виховувати прагнення до добра і справедливості.

Тип уроку: бібліотечний

Вид (форма) уроку: презентація

Завдання:

Ø залучити учнів до читання казок;

Ø довести учням, що казок варто читати;

Ø з’ясувати, чи уважно діти слухають і читають казки, а також як казка впливає на розширення світогляду;

Обладнання: виставка   книжок  «Українські народні казки», «Казки народів світу»; виставка  ілюстрацій казкових героїв; мультимедійний проектор, диск СD з презентацією;

Основний зміст:

Вступне слово бібліотекаря:Забута казка-це золоте намисто, яке впало на морське дно”, - кажуть старі люди.  Казки упродовж віків були і залишаються чарівними провідниками доброти і милосердя. Перегортаючи сторінки улюблених казок, ви розумієте, що казки-то наші великі вчителі, які спочатку виховують, а потім вже розважають.

Перегляд слайдів:

Слайд 1.

Я у дитинстві дуже любила читати, а найбільше казки, пройшли роки я стала вчителем, а любов до читання допомогла мені стати бібліотекарем. Сьогодні вирішила довести вам, що не тільки шкільні предмети  є основою школи, а і бібліотека. Який предмет без книги. Я  зробила презентацію про улюблених героїв казок.

Слайд2.

Не могла не згадати про :

-        діда та бабу;

-        Попелюшку;

-        Білосніжку;

-        Червону Шапочку;

-        Колобка

-         та про трудящу козу;

Слайд 3.

Я думаю, що всі зімною згідні, що казки – найкращі друзі дітей.

Слайд 4.

Першою я прочитала  казку «Червона Шапочка» про маленьку  дівчинку, яку з'їв вовк. Можемо сказати, що ця маленька дівчинка є символом  дитячої невинності.

Слайд 5.

О! О! - а сірий вовк – є символом злості якого ми ще зустрічаємо у казці «Вовк і семеро козенят».Бідна коза, лишила малих та  пішла шукати їм  їду і ця злюка  - вовк прийшов  і з'їв довірливих козенят.

Слайд 6.

Але за це він поплатився дуже добре , і ще кричить «Допоможіть!», а дитина відповіла би йому - «Після плати і розплата». Лише Колобок сміється з нього ,бо перехитрив його.

Слайд 7.

Якщо говорити  про Колобка, то він є символом неслухняності. Як тяжко його баба спекла, а він   взяв і втік. Перехитрив зайця, вовка,ведмедя, а ось лисицю не зміг перехитрити.

Слайд 8.

Згадавши про діда та бабу – то вони є невід'ємною частиною казок. Їх зустрічаємо і в казці «Ріпка» Вони є дуууже трудящими.

Слайд 9.

Дуже працьовитими та віддані своїй справі зустрічаємо,  ще двох зірочок  Білосніжку і Попелюшку. Але яка казка без злих королев, сестер та мачух.

Слайд 10.

Але все одно вони зустріли своє щастя і прожили довго і щасливо.

Слайд 11.

Нелегкою була доля і маленьких Кая і Гєрди з казки «Снігова Королева». Але добро перемогло зло і вони знову зустрілись.

Слайд 12.

Пам'ятайте в кожній казці є частинка правди і фантастичні герої можуть бути реальними людьми.

Заключне слово бібліотекаря:

Казка – це дитинство людства і його мудрість. Читайте і слухайте казки, легенди, пісні, прислів’я, приказки. Вивчайте їх, переказуйте. Нехай вони ідуть по світу, нехай живуть серед нас і після нас. Хай виховують синів і дочок нашої землі, нашого народу, вчать, як треба по правді жити.

Категорія: Мої статті | Додав: school2 (13.05.2013)
Переглядів: 2009 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 2.0/1